Balón v Trenčíne

O spoločnosti

Skúsenosti s balónovým lietaním máme od roku 1989. V období výstavníctva a vzniku nových súkromných spoločností sme pod názvom Para-Ballon Air lietali hlavne reklamné a propagačné lety. Už v roku 1995 sme získali licenciu komerčného prevádzkovateľa. Naučili sme sa zhotovovať reklamné transparenty na obal balóna, lietať s reklamnými balónmi pred verejnosťou, ale aj ich kotviť pomocou lán na jednom mieste.

Neskôr, v období záujmu ľudí o zážitky, sme v roku 2011 založili spoločnosť Lety balónom, s.r.o. a splnili sme všetky zákonné povinnosti pre bezpečné vykonávanie vyhliadkových letov podľa leteckých predpisov a nariadení Európskeho parlamentu.

Z veľkého počtu letov na rôznych miestach Slovenska poznáme pekné lokality vhodné pre lety balónom, vieme naplánovať trasu letu tak, aby bol pekný výhľad a samozrejme aj bezpečne pristáť. Vyberte si z našej ponuky letov.

Predpoveď počasia

Predpoveď počasia kontrolujeme už niekoľko dní pre letom, v deň štartu a hlavne pred samotným vzletom či sa nevytvorila v blízkosti búrka. Aj počas letu sa môžu zmeniť podmienky, vtedy volíme radšej ukončenie letu z bezpečnostných dôvodov a poskytneme pasažierom bezplatne opakovaný termín.

Skúsenosti pilota

Skúsenosti pilota závisia od jeho rozlietanosti, poznaní terénu a miesta na pristátie. Mladší piloti sú usmerňovaní od starších pilotov, ktorí radia a kontrolujú. Všetci piloti sa zúčastňujú školení o bezpečnosti prevádzky balónov.

Kontrola techniky

Techniku pred každým letom kontrolujeme. Na prípadné opravy máme vlastný servis, takže po oprave sme schopní pripraviť balón hneď na druhý deň. Balónov máme viacero, a tak vieme pohotovo zameniť poškodený balón alebo jeho časť iným.

Profesionálny výcvik pilota

Piloti po výcviku lietajú niekoľko rokov pre vlastnú potrebu so svojimi blízkymi alebo priateľmi, zúčastňujú sa súťaží a balónových festivalov. Po nadobudnutí skúseností a praktickom preskúšaní inšpektorom sa stávajú profesionálnymi pilotmi a môžu voziť cestujúcich za úplatu.

Objednajte si let ešte dnes

Pozrite si svoje okolie z veľkej výšky, odhaľ zákutia počas letu nízko nad zemou. Dotknite sa oblohy, prírody, zeme.

Scroll to Top