Objednanie a zakúpenie letenky

Objenať letenku alebo darčekový poukaz si môžete :

- telefonicky

- mailom na info@letybalonom.sk, alebo vyplnením dotazníku na našej stránke

My Vám pošleme letenku/poukaz poštou spolu s pokynmi na úhradu.

Platbu je možné vykonať aj v hotovosti až pred samotným letom.

Dohodnutie termínu letu

Je niekoľko spôsobov uskutočnenia rezervácie: mailom, telefonicky alebo vyplnením objednávkového formulára pri objednávke letenky. Pre let v skupine je potrebné si rezervovať miesto a termín v Pláne letov.
Ak termín alebo miesto o ktoré mate záujem nie je vypísané v Plane letov, vypíšeme na Váš podnet ďalší termín. Let sa uskutoční po naplnení minimálne 80% miest v koši.
V prípade zakúpenia letenky pre súkromný let si rovnakým spôsobom dohodnite termín a miesto štartu, v tomto prípade nie je záväzný Plán letov.
Lokalitu pre štart a let balóna v prípade potreby konzultujte telefonicky.

Stretnutie s pilotom a posádkou balóna

Ak už máte rezervovaný termín letu, bude Vás Váš pilot kontaktovať 1 až 2 dni pred plánovaným letom, alebo sa môžete informovať na telefónom čísle +421 915 552 255, kde Vám tiež zodpovieme všetky Vaše otázky ohľadne letu a letových podmienkach. V prípade zmeny ktorá môže nastať vplyvom meteorologickej situácie Vás budeme včas kontaktovať. S Vaším pilotom a posádkou balónu sa stretnete na dohodnutom mieste. Miesto stretnutia je obvykle orientačne nenáročne miesto, neďaleko plánovaného miesta štartu balónu, alebo po preverení smeru vetra je možný presun na iné miesto. O výbere miesta pre štart rozhoduje pilot. Pilot Vás tiež podrobne oboznámi s celým priebehom letu.

Príprava balónu na štart

Príprava balónu na let trvá 20 až 30 minút. Posádka pripraví obal balóna, kôš, horáky, fľaše s plynom a ďalšie potrebné vybavenie. Prípravy balónu sa môžete aktívne zúčastniť, členovia posádky Vás poučia, takisto môžete fotografovať. Pilot zostaví kôš s horákmi a skontroluje ich funkčnosť, posádka roztiahne obal balóna po zemi, potom sa kôš pripevní k obalu, následne sa začne pomocou ventilátora plniť studeným vzduchom. Po jeho dostatočnom naplnení pilot zahreje vzduch v obale balóna plameňom z horákov. Balón sa zohriatym vzduchom zodvihne. Pilot ešte raz prekontroluje celý balón a pozve pasažierov do koša. Keď sú všetci pripravení balón odštartuje.

priprava_balonu 2

Let

Počas letu môžete fotografovať, filmovať, obdivovať okolie ale hlavne si užívať plnými dúškami tento neopakovateľný a magický pocit. Balón postupne nastúpa do 500-800m nad zem, kde získate široký výhľad na celý kraj. Balón letí po smere vetra, pilot udržiava spojenie s posádkou na zemi. V poslednej fáze letu pilot vyberie vhodné miesto na pristátie. Let trvá jednu "letovú hodinu". Letová hodina je variabilná časová jednotka, viac sa môžete dočítať na našej stránke v rubrike Podmienky letu.

let

Pristátie

V poslednej fáze letu pilot vyberie bezpečné miesto na pristátie.

pristatie

Slávnostný akt krstu vzduchoplavcov

Jedna z tradícií balónového lietania hovorí, že každý kto letí balónom prvý krát a vráti sa šťastne na zem, ako by sa znovu narodil a preto musí byť aj pokrstený. Preto vždy po pristáti krstíme vzduchoplavcov, ktorí tak získavajú svoje nové vzduchoplavecké meno. Pokrstení pasažieri dostanú na pamiatku krstný list.

Návrat z letu

Po úspešnom lete, zbalení balóna a dopití šampanského Vás dopravíme k Vašim vozidlám a týmto sa let končí.